NAWADNIANIE

Nawadnianie ogrodów- najniższe ceny na rynku. Szeroka gama produktów do wykonania profesjonalnego i we własnym zakresie systemy nawadniające Rain Bird i Hunter Warszwa. Oferujemy zraszacze rainbird, sterowniki do nawadniania hunter, czujniki deszczu Rainbird, zawory do automatyczny system nawadniający Hunter.

Organizm człowieka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości wody. Podobnie jest z roślinami, które do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują odpowiedniego nawadniania.
Każdy początkujący ogrodnik zadaje sobie pytanie jak wykonać system nawadniania ogrodów, aby nasze podlewanie było efektywne i przyniosło oczekiwane rezultaty w postaci np pięknych kwiatów, zielonego trawnika, czy urodzajnych warzywnych rabatek, muszą być zastosowane różne elementy i formy nawadniania.
Jedną z takich form są zraszacze, które wykorzystuje się właśnie na podlewanie trawników, pól uprawnych czy boisk. W zależności od powierzchni jaką chcemy nawodnić mamy zraszacze statyczne lub zraszacze rotacyjne. Zraszacze statyczne, to raczej rozwiązanie do małych ogrodów, natomiast zraszacze rotacyjne, to niewątpliwie większa wygoda podlewania przede wszystkim dużych powierzchni. Do zraszaczy rotacyjnych zaliczamy zraszacze obrotowe, które są uniwersalne i nadają się w zasadzie do każdego rodzaju ogrodów, o większych przestrzeniach do nawadniania. Mamy też zraszacze statyczne, które najlepiej pasują na podlewanie ogrodów o niewielkich rozmiarach. Jaki zraszacz kupić do nawodnienia trawnika, musimy sami ocenić biorąc pod uwagę w/w zalecenia. Kończąc temat zraszaczy możemy śmiało powiedzieć, że jest w czym wybierać. Wszystko tylko zależy od tego co chcemy podlewać i ile chcemy przeznaczyć na to pieniędzy.
Systemy nawadniające Rain Bird, jednego z czołowych producentów elementów do nawadniania ogrodów i terenów publicznych, oprócz zraszaczy turbinowych i głowic deszczujących, skradają się z wielu podzespołów jakimi są; sterownik do nawadniania, elektrozawory do automatycznego nawadniania, czujniki deszczu do systemów nawadniających. Sterowniki do systemów nawadniających Rain Bird kierują całym cyklem nawadniania ogrodów, według zaprogramowanego czasu podlewania oraz godziny startu. Elektrozawór do systemu nawadniającego Hunter jest urządzeniem, które po otrzymaniu sygnału ze sterownika włączającego system nawadniania uruchamia przepływ wody, co powoduje uruchomienie zraszaczy rotacyjnych, zraszaczy statycznych lub elementów mikronawadniania. Czujnik deszczu Hunter pozwala na całkowite zautomatyzowanie instalacji nawadniającej. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy podwójnego podlewania ogrodu tzn. w momencie wystąpienia opadów atmosferycznych, nie zostaje włączony stały tryb systemu nawadniającego.
Będąc przy tematyce nawadniania nie możemy pominąć takich zagadnień jak mikronawadnianie.
Przy tym zagadnieniu zastanawiamy się, jak wykonać system nawadniania kropelkowego, przy użyciu takich elementów nawadniania, które dadzą najlepszy efekt. Jeżeli zaś chodzi o micronawadnianie, jest to system nawadniania roślin ,dzięki któremu dostarcza się do gleby odpowiednio dobraną ilość wody, co jednak negatywnie nie wpływa na podlewane rośliny. Wręcz przeciwnie. Tak dobrze dobrana ilość wody i dostarczenie jej dokorzeniowo, daje pożądane efekty, w postaci dobrze ukorzenionych roślin, braku ryzyka spalenia kroplami wody, liści podczas nawadniania przy promieniach silnych słonecznych oraz ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się chorób grzybowych. W ten sposób, dobrze wykonane automatyczne nawadnianie roślin, przekłada się na jakość plonów w naszym ogrodzie lub na plantacji. Należy również podkreślić, system nawadniania kropelkowego jest bardzo ekonomiczny i pozwala racjonalnie gospodarować wodą.
Żeby wszystkie systemy nawadniające Hunter, czy Rain Bird mogły sprawnie funkcjonować, muszą zostać odpowiednio zaprojektowane i nie można przy tym zapomnieć o wymienionych urządzeniach do wykonania automatycznego nawadniania, w postaci sterownika regulującego automatyczny system nawadniający Rainbird, czujnika deszczu niezbędnego przy ekonomicznej pracy systemu nawadniającego,  elektrozaworu uruchamiającego przepływ wody na poszczególne sekcję systemu zraszania Hunter, czy linii kroplującej dostarczającej wodę, w prost do korzenia rośliny, będącej kolejną sekcją nawadniania kropelkowego.
Podsumowując temat nawadniania ogrodów można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jaki powinniśmy dać naszym roślinom.
pokazuje 1 - 1 z 1 elementów
nasz serwis