SIATKA NA KRETY

Siatka na krety wykonana z tworzywa sztucznego świetnie zabezpiecza trawnik przeciw wykonywaniu przez krety kopców. Rozłożona pod cienką warstwą ziemi zabezpiecza trawnik na wiele lat. Siatka przeciw kretom występuje w kilku rozmiarach, dzięki czemu łatwo dobrać odpowiedni wymiar.

Kret, małe zwierzątko robiące czasami duże szkody w naszych ogródkach, niszczące wszystko co spotka na swojej drodze, a jednocześnie pożyteczne ponieważ zjada m.in. jedną z najgroźniejszych plag ogrodów - turkucia podjadka.

Jak wypędzić kreta:

Walka z nieproszonym gościem zaczyna się gdy tylko pojawią się kopczyki na naszym pięknym trawniku lub nasze rabatki zaczynają przypominać pole po oraniu lub inaczej kretowisko. Niestety większość z nas, nie wiedząc jak zwalczyć kreta, wybiera najbardziej drastyczny ze sposobów, żeby pozbyć się kreta czyli chemię pod postacią różnego rodzaju trutek. Jest to owszem może szybki sposób, ale wcale nie dający gwarancji sukcesu, a do tego szkodliwy również dla nas. Jednocześnie musimy pamiętać, że kret jest pod ochroną i nawet z tego powodu powinniśmy wybrać humanitarny sposób aby pozbyć się intruza.
Często stajemy przed podjęciem decyzji; jak pozbyć się kreta z ogródka. Jedynym ze sposobów na walkę z nim jest położenie siatki przeciw kretom, która uchroni nasz ogród od niechcianych kopczyków,a jednocześnie zabezpieczy trawnik na przyszłość. Taką siatkę rozwija się na podłożu, przysypuje ziemią i na to wysiewa się trawę. Kret nie mogąc się przebić przez siatkę na powierzchnię nie ma możliwości zrobienia kopczyków. Oczywiście żeby efekt był zadowalający i spełnił nasze oczekiwania nie wystarczy kupić pierwszej lepszej siatki w jakimś przydrożnym sklepie tylko najlepiej znaleźć hurtownię, która posiada w swojej ofercie taki profesjonalny produkt. Dzięki takiemu rozwiązaniu w sposób humanitarny i ekologiczny pozbędziemy się kreta, a jednocześnie nie zatrujemy otaczającej nas przyrody.

pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
nasz serwis