TRAWA-NASIONA

Nasiona traw wysokiej jakości do stosowania, w ogrodach, na boiskach sportowych, terenach zielonych.
Trawy Barenbrug są jednymi z najlepszych mieszanek na świeci, co daje gwarancję perfekcyjnego trawnika.

Wiosna to czas kiedy przyroda budzi się do życia, a my stajemy przed wyzwaniem założenia nowego trawnika. Na początku, każdy zastanawia się jak założyć trawnik, żeby był piękny jak na najlepszych stadionach świata. Kto z nas mając chociażby kawałek ogródka nie chciałby zanurzyć stóp w miękki, zielony dywan i poczuć bliskość przyrody.
Ktoś powie „a co to za problem. Wystarczy kupić nasiona traw,rozsypać, podlać i poczekać aż wyrośnie zielony trawnik”.
Poniekąd to prawda, ale czy wiemy jaki rodzaj trawy Barenbrug wybrać, jak wyrównać teren, jak wysiać trawnik, żeby podczas gry w piłkę nie skręcić nogi i jak ją podlewać, żeby nie zgniła, ani nie wyschła i przez lato nas cieszyła.
I tak po głębszym zastanowieniu dochodzimy do wniosku, że faktycznie dobrze by było kupić odpowiednie dla naszych potrzeb nasiona traw i wszystkie potrzebne do tego akcesoria.
Warto się też zastanowić czy zakładanie trawnika jest w naszym zasięgu i czy nie zasięgnąć pomocy fachowca ponieważ założenie ładnego, puszystego i miękkiego trawnika przypominającego murawę nie jest łatwe, a do tego pracochłonne.
Gdyby jednak ktoś postanowił sam to zrobić żeby móc się później nim chwalić rodzinie czy znajomym przy niedzielnym obiedzie musi przede wszystkim zastanowić się jaki rodzaj trawnika chce mieć. Czy taki do grania w piłkę z dziećmi czy taki na którym będzie można położyć koc i zażywać kąpieli słonecznych, czy może dwa w jednym. Druga ważna rzecz to podlewanie trawnika. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy będzie nam się chciało biegać z wężem ogrodowym czy może zdać się na pomoc urządzenia jakim jest automatyczne nawadnianie w skład, którego wchodzą takie urządzenia jak różnego rodzaju zraszacze rotacyjne i zraszacze statyczne. Osoby, które nie mają czasu oraz są bardziej wymagający mogą spróbować skorzystać, z pomocy specjalisty i założyć profesjonalny system nawadniający Rain Bird. Jeśli jednak postanowimy sami podjąć wyzwanie i samodzielnie wykonać trawnik siany i nawadnianie ogrodu powinniśmy poczytać trochę fachowej literatury na temat jakie użyć nasion trawy Barenbrug oraz którego producenta zraszacze ogrodowe użyjemy. Jeśli już wszystko zaplanujemy pozostaje nam tylko sprawdzić jaka jest dostępna w okolicy hurtownia nawadniania z systemami nawadniającymi Hunter bądź Rainbird oraz gdzie można tanio kupić nasiona trawy Barenbrug i możemy zaczynać.

 

pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
nasz serwis